83-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Dwie kobiety podszywające się pod pielęgniarki oszukały i okradły 83-letnią mieszkankę Sieradza. Kobieta straciła pieniądze i kosztowności.

Seniorka opowiedziała policjantom, że w jej mieszkaniu pojawiła się kobieta podająca się za pielęgniarkę. Oznajmiła, że zaraz dojdzie jej koleżanka i obie zajmą się zdrowiem staruszki. 83-latka nawet nie poprosiła żadnej z kobiet o pokazanie dowodu tożsamości.

Oszukana relacjonowała, że gdy wszystkie były w kuchni, oszustki zaproponowały jej masaż, dlatego kazały jej usiąść na krześle, przodem do okna, a plecami do mieszkania. Jedna z kobiet cały czas masowała plecy staruszki, jednocześnie ją zagadując. Po kilku minutach poszły, zapowiadając swoje wizyty dwa razy w tygodniu.

Dwa dni później kobieta potrzebowała kilkuset złotych, jednak nie mogła znaleźć schowanej w meblościance koperty z pieniędzmi. Postanowiła sprawdzić również inną “skrytkę” z gotówką, również tam było pusto. Okazało się jeszcze, że z kolejnego schowka zniknęły wyroby jubilerskie. Łącznie kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić na numer alarmowy policji 997 lub 112.